postheadericon טיפול מהיום למחר

אז זהו, יש גם טיפול כזה.

 באופן כללי אנחנו מחלקים את המצבים שדורשים טיפול לאקוטי וכרוני.
מצב כרוני הוא מצב מתמשך ואיטי שלרוב ללא טיפול טוב ילך ויחמיר עם הזמן.
תחת התופעות הכרוניות נמצא סכרת, דיכאון, כאבי מחזור, מיגרנה, אסטמה, חרדות מתמשכות, פסוריאזיס ועוד.

 אקוטי הינו מצב חריף, מהיר ולעיתים חמור הדורש התייחסות מיידית. זה יכול להיות חום גבוה, דלקת אוזניים חריפה, עקיצת דבורה, חרדה פתאומית, תאונת דרכים ועוד.

 הטיפול ההומאופתי יודע להתמודד גם עם התופעות הכרוניות וגם עם אלו האקוטיות, כשכל מצב קורא לאופן פעולה שונה.

 כשמגיע אלי אדם הסובל מבעייה כרונית, ואין זה משנה עם מוקד העניין הוא פיסי או רגשי נפשי, המהלך הרגיל הוא לקיחת המקרה במפגש אבחון ארוך ומעמיק, מציאת רמדי הומאופתית מתאימה ומעקב אחרי כשישה שבועות. הציפייה שלנו היא לתהליך הבראה שייקח בין 6 חודשים לשנה.

 כשמגיע אדם במצב אקוטי, אין לנו זמן רב לאבחון ויכולת המתנה לקבלת תוצאה. לעיתים רבות המצב האקוטי עצמו לא מאפשר תישאול ארוך ומעמיק – הלו, אני סובל נורא ואתה שואל אותי על מה אני חולם בלילה וממה פחדתי כשהייתי ילד ומה אני אוהב לאכול?!


הפרוטוקול כאן שונה לגמרי
.


אני לוקח את המקרה עם מיקוד על ה"כאן ועכשיו"
מה הסימפטומים הפיסיים והנפשיים שעולים כרגע? מה הן התופעות המיוחדות? מה התופעות שהשתנו או התהפכו מהמצב בדרך כלל? מה כללי למצב ומשותף בין כל הסובלים ממצב זה ומה מיוחד לאותו מטופל?

 למשל, חום גבוה אבל חוסר צימאון (כשבדרך כלל לאותו אדם יש צימאון רב), הפנים חיוורות (כשאנו מצפים לאודם), יש תחושה של פחד גדול שהולך למות ולא יכול לשכב בשקט במיטה, חייב לצאת החוצה לנשום אויר. ילדים חברותיים בד"כ לא ירצו חברה, ביישניים בד"כ לפתע מעיזים וחסרי פחד.

 סימפטומים אלו עולים מתוך תשאול של מספר דקות. כשיש לי מספיק סימפטומים שיכולים להצביע על כיוון ל 3-5 תרופות מסוימות (זה כבר צימצום מהאלפים שברשותינו) אני אבחר את המתאימה יותר מביניהן ואותה יקבל המטופל. לעיתים הוא יקבל מספר מנות של התרופה במהלך מספר שעות עד שנראה בבירור כניסה לתהליך של הבראה.

אני מצפה לראות תהליך משמעותי של הבראה במהלך ה 24-48 השעות הקרובות. לעיתים אף ניתן לראות הקלה משמעותית תוך פרק זמן קצר מאד של דקות או שעות ספורותבמידה ואין תוצאות רצויות ניתן לנסות ולדייק את החיפוש ולשקול החלפת רמדי כדי לעזור לחולל את תהליך ההבראה המצופה. החלפת רמדי תוך פרק זמן קצר לעולם לא תתרחש בתהליך של ריפוי במצב כרוני.


אין כמו חוויה אישית בטיפול אקוטי כדי לבסס אמונה בכוחה המרפא הנפלא של ההומאופתיה הקלאסית, גם כמטפל הרואה כיצד מתרחש הנס הזה מול עיניו, וגם כמטופל החווה זאת בעצמו.

לפני מספר שנים מצאתי את עצמי עם תופעות שנהוג לכנותן בשם "שפעת חזקה". שכבתי במיטה עם חום של 39 מעלות אבל גם 3 שמיכות שהיו עלי לא מנעו משיני לנקוש כשאני רועד מקור, כאבים עזים בשיניים ובעצמות של הרגליים וחוסר שקט פנימי עז.

ה צ י ל ו !

התקשרתי לעודד, ההומאופת שלי מזה שנים רבות (מה חשבתם, שאני מטפל בעצמי? מה פתאום?), גמגמתי קצת תשובות לשאלותיו בניסיון לתת לו את תמונת המצב שלי.
זה היה כבר אחרי לילה ויום קשים מנשוא.
עודד עשה חושבים, בחר עבורי רמדי הומאופתית שלשמחתי אף היתה ברשותי (כשהוא בירושלים ואני בחדרה….)

לקחתי מנה אחת ודבר ראשון נהיה לי שקט בראש.
אחרי כשעתיים לקחתי מנה שנייה. החום ירד, הרעידות פסקו והכאבים בשיניים וברגליים התפוגגו. ישנתי טוב ולמחרת קמתי "כמו חדש". זו תחושת הקלה, הבראה וחזרה למרכז שאין כמותה.

 

יום אחד הגיעה אלי ידידה שעברה תאונת דרכים. למרות שעברו מספר ימים מאז ולא הייתה לה שום פגיעה פיסית היא מאד נבהלה והרגישה שהיא עדיין נמצאת בצומת הכבישים בה ארעה התאונה, יושבת ורועדת ברכב.
מנה אחת מרמדי מותאמת אישית אליה הביאה רגיעה והקלה מיידית. גם הפחד מלחזור ולנהוג שכך במקביל.

 לפני מספר חודשים הגיעה אלי לקליניקה מטופלת בחודש הרביעי להריונה.
שבוע לפני המפגש כל הגוף שלה התכסה בפריחה אדומה ומגרדת מאד. היא היתה חייבת לגרד עד זוב דם אחרת לא היתה לה הקלה וגם זו הייתה חולפת במהירות. זו תופעה שמעולם לא סבלה ממנה בעבר.

זה היה די מדהים. היא ישבה מולי והתגרדה.

שתי תרופות הומיאופתיות עלו מתוך הבדיקה, ולאחר שהראשונה לא נתנה שום תוצאה במהלך יום אחד היא קיבלה מנה אחת מהרמדי השניה ולמחרת היום התופעה נעלמה, מצב הרוח שלה השתפר פלאים והיא המשיכה את מהלך ההריון ללא הפרעות נוספות.

הריון זו תקופה טובה לטיפול הומאופתי. כרוני ואקוטי.


לפני שבועיים הגיעה אלי מטופלת הריונית נוספת. מתחילת ההריון היא מקיאה. כל יום. כל היום. זו כבר לידה שלישית שלה והיא מכירה את התופעה. בעבר זה הסתיים אחרי הטרימסטר הראשון. רק שהפעם היא כבר בחודש הרביעי וכבר אושפזה פעמיים לקבל נוזלים.
רמדי שנבחרה ונלקחה מספר פעמים העלימה את התופעה הזו כבר למחרת היום.

 בשבילה טיפול הומאופתי הוא כמעשה קסם.

 בשבילי זה אירוע שגרתי מצד אחד, ומעורר התפעמות מהצד השני.

 

 

אתם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלי בטופס שלמטהעל מנת לקבל חומרים מעניינים ועדכונים רלוונטייםאל דאגהאני לא מפציץ בחומררק דברים שווים

 

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

כתוב תגובה